We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C43S015360/ERC-23-B Nylon black, 1,500K characters for Epson ERC 23
| Colour | black |
|---|---|
| Content (char) | 1500000 |
| SKU | C43S015360 |
| EAN | 8715946270081 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Epson 250, Sharp TM 210, Verifone Tranz 380, Epson MP 265, Epson TM 250, Epson 250 Series, Epson 262, Epson M 257, Epson TM 267 A, Epson M 255, Sanyo ECR 590, Epson 300 D, Epson M 280 Series, Epson RP 255, Epson M 250, Epson RP 260 Series, Sharp ER 2110, Epson MP 250, Epson M 280 A, Epson M 280 V, Verifone P 250 Series, Epson M 285, Epson TM 267 D, Epson RP 250, Verifone P 250, Sanyo ECR 595, Epson 280 V, Epson M 265, Epson TM 260 Series, Epson ERC 23, Epson M 262, Epson RP 252, Verifone 250 Series, Wincor-Nixdorf ND 62, NCR 2174, Epson TM 267 B, Epson RP 267, Epson PR 265, Verifone Gemstone Line, Epson 280 Series, Verifone P 250 B, Epson TM 210 SP, Verifone Emerald Supersystem, Epson TM 260, NCR 2190, Epson M 250 Series, Epson TM 280, Verifone P 220, Sharp ER 2100, Verifone XJ, Verifone 250, Verifone Saphire Supersystem, Sanyo ECR 3210, Epson TM 267 C, Epson 260 Series, Epson 267, Epson M 280, Panasonic P 100 WP, Sanyo ECR 590 Series, Canon TX 50 III, Epson M 252, Epson 270, Verifone XPE, Epson 280 A, Epson 264, Epson M 270, Panasonic 7000-P 100 WP, Epson 280, IBM 4661, Verifone 250 B, Epson M 267, Epson RP 262, Verifone Diamond Supersystem, Sanyo ER 3210, Epson TM 267, Epson 257, Sharp ER 2975, Epson M 264, Epson RP 257, Epson RP 260, Epson 265, Epson 252, IBM 4655, Verifone P 500, Panasonic PM 300, Epson 260, Epson RP 265, Epson TM 267 II, Epson 255, Epson RP 250 Series, IBM 4651, Epson M 260
| Performance | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Colour | No |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Epson M-250, M-250A, M-255, M-255A, M-280 |
| Technical details | |
| Colour | No |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 2880 pc(s) |
| Minimum order quantity | 120 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet layer | 480 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 25 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 132 x 132 x 142 mm |
| Weight | 45 g |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 70 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Package height | 25 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 132 x 132 x 142 mm |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 2880 pc(s) |
| Minimum order quantity | 120 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 2880 pc(s) |
| Minimum order quantity | 120 pc(s) |
| Products per pallet layer | 480 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson C43S015360/ERC-23-B Nylon black,...
Login for pricing
|
Recommended
Epson C43S015366/ERC-27-B Nylon black...
Login for pricing
|
Popular
Epson C43S015369/ERC-31-B Nylon black,...
Login for pricing
|
Epson C43S015362/ERC-23-BR Nylon black...
Login for pricing
|
Hot Product
Epson C43S015371/ERC-32-B Nylon black,...
Login for pricing
|
Bestseller
Epson C43S015376/ERC-38-BR Nylon black...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C43S015360
|
C43S015366
|
C43S015369
|
C43S015362
|
C43S015371
|
C43S015376
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|





