We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C43S015371/ERC-32-B Nylon black, 4,000K characters for Epson ERC 32
| Colour | black |
|---|---|
| Content (char) | 4000000 |
| SKU | C43S015371 |
| EAN | 0010343852631 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: Sharp ER-A 510 S, Epson RP-U 420, Sharp ER 550, Casio CE 2700, Panasonic Epos JS 5000, Sharp ER-A 650, Epson 825, Casio CE 4250, Olympia CM 1840, Panasonic 5000, Sharp ER-A 510, Epson M 825, Sharp ER-A 570, Casio CE 7000, Sharp ER-A 550, Casio TK 7500, Casio CE 6100, Sharp ER-A 550 S, Casio TK 3100, Casio TK 2700, Casio CE 6000, Epson ERC 32, NCR 2170, Epson M 820, Casio CE 4700, Epson M-U 420, NCR 2170-1100, Epson ERC 820, NCR 2170 Receipt/Journal PTR, Casio TK 6500, Epson ERC 820 Series, Epson 820, Casio TK 7000, Wincor-Nixdorf Beetle 20/2, Epson ERC 825, Epson M 820 Series, Casio TK 2300, Epson TM-U 675, Casio PCR 1000, Casio TK 1300, Casio CE 4200 Series, Epson 820 Series, Sharp ER-A 610, Sharp ER-A 510 Series, NCR 2170 Series, Sharp ER 3120, Sharp ER 3550, Casio TK 6000, Sharp ER-A 550 Series, TEC FS 1650, Casio CE 4200
| Performance | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Colour | No |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Compatibility | TM-U675, TM-H6000II |
| Technical details | |
| Colour | No |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Products per pallet | 1200 pc(s) |
| Minimum order quantity | 80 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 3 mm |
| Package depth | 86 mm |
| Package height | 177 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 155 x 85 x 37 mm |
| Weight | 100 g |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 3 mm |
| Package depth | 86 mm |
| Package height | 177 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 155 x 85 x 37 mm |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 1200 pc(s) |
| Minimum order quantity | 80 pc(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1200 pc(s) |
| Minimum order quantity | 80 pc(s) |
| Products per pallet layer | 240 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Epson C43S015371/ERC-32-B Nylon black,...
Login for pricing
|
Epson C43S015369/ERC-31-B Nylon black,...
Login for pricing
|
Star Micronics RC700B printer ribbon B...
Login for pricing
|
Star Micronics RC700D printer ribbon B...
Login for pricing
|
Star Micronics 30980115 printer ribbon...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C43S015371
|
C43S015369
|
30980731
|
30980742
|
30980115
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Star Micronics
|
Star Micronics
|
Star Micronics
|




