We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T34714010/34XL Ink cartridge black high-capacity, 1.1K pages 16,3ml for Epson WF-3720
SKU
C13T34714010
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Capacity | 1100.00 |
| Colour | black |
| Content (ml) | 16.30 |
| SKU | C13T34714010 |
| EAN | 8715946632131 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | In Stock |
| Product Family | Golf ball |
34XL Golf ball DURABrite Ultra Single Black Ink
Compatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3725 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3700 Series, Epson WorkForce Pro WF-3720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3720 Series, Epson WorkForce Pro WF-3720 DW
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T34714010 |
| Black ink volume | 16.3 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Black ink page yield | 1100 pages |
| Certification | CE |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 6 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 204 pc(s) |
| Products per pallet layer | 204 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2040 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632575 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 255 mm |
| Package weight | 220 g |
| Package width | 103 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 149 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2040 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 255 mm |
| Package weight | 220 g |
| Package width | 103 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 149 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 2040 pc(s) |
| Minimum order quantity | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 204 pc(s) |
| Products per pallet layer | 204 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2040 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632575 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
New
Epson C13T34714010/34XL Ink cartridge...
Login for pricing
|
Recommended
Epson C13T580300/T5803 Ink cartridge m...
Login for pricing
|
Epson C13T580400/T5804 Ink cartridge y...
Login for pricing
|
Popular
Epson C13T580200/T5802 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
Hot Product
HP CN637EE/300 Printhead cartridge mul...
Login for pricing
|
Bestseller
HP CH563EE/301XL Printhead cartridge b...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T34714010
|
C13T580300
|
C13T580400
|
C13T580200
|
CN637EE
|
CH563EE
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
HP
|
HP
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
N/A
|
| Printing colours |
Black
|
Magenta
|
Yellow
|
Cyan
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
HP
|
HP
|
| Supply type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Combo pack
|
N/A
|





